ПРО
МЕНЕ
ЯКІВЧИК ОЛЕСЯ МИРОСЛАВІВНА
Рік народження:
1985
Освіта:
вища, 2007р., ЧНУ, факультет іноземних мов
Початок трудової діяльності:
2007р.
Посада:
учитель англійської мови і літератури
Педагогічне звання:
“вчитель-методист”
Методична проблема:
«Розвиток комунікативних якостей учнів, використання аудіо- та відео- уроків для вивчення і використання нової лексики»
Олеся Яківчик має 15-річний досвід навчання учнів англійської мови та 5-річний досвід проведення тренінгів для вчителів англійської мови та інших предметів.
Її напрями роботи включали викладання різних вікових категорій (від початкових до академічних та вищих), підготовку до міжнародно визнаних кваліфікацій (кембриджські тести з англійської мови) та надання професійної підготовки місцевим викладачам в Україні та в Азербайджані.
Після своєї підготовки до Тренерської діяльності у 2013 році, Олеся отримала диплом у галузі Тренера вчителів (Британська рада) у 2015 році та сертифікат майстер-тренера у програмі «Core Skills» – «Ключові уміння 21-го століття» у 2017 році в Лондоні.
Вона працювала в ряді проектів та курсів, організованих Британською радою та Міністерством науки та освіти («Англійська мова, як життєва компетентність» (2015-2016 рр.), «Агенти змін. НУШ» (2015-2016 рр.), «Викладання на успіх» (2017- 2018), літні та зимові школи для вчителів (2016-2018), «Вчителі нового покоління» (2018-2019), «Ключові уміння 21-го століття» (2019 – теперішній час).
Олеся брала участь у вебінарах Британської ради з питань інклюзії у сфері освіти. Далі вона підготувала вчителів до реалізації інклюзивної практики в їх закладах освіти.
Наразі Олеся працює у Чернівецькій гімназії 5 та є вчителем “вищої категорії», вчитель –методист, англійської мови для учнів 1, 3, 5, 7, 8, 9 та 11 класів. Вона є призером конкурсу «Вчитель року», постійним учасником онлайн-подій та відвідувачем міжнародних тренінгів, семінарів, вебінарів та курсів.
Яким має бути вчитель?
Харизматичним, розумним і справедливим
– скажуть учні.
Має любити дітей, бути ерудованим, вимогливим
– доповнять батьки
Професіоналом, альтруїстом і гуманістом
– порадять колеги.
Яким має бути вчитель?
Харизматичним, розумним і справедливим
– скажуть учні.
Має любити дітей, бути ерудованим, вимогливим
– доповнять батьки
Професіоналом, альтруїстом і гуманістом
– порадять колеги.
Прагну поєднати всі якості
хочу бути вчителем XXI століття
Вчителем, який працює на майбутнє, який разом з учнями вільно й творчо мислить, висловлює свою думку і готовий прийняти думку іншого. Я підтримую ідею свободи навчання, створюю толерантну атмосферу, формую критичне мислення, розвиваю творчий потенціал дитини, мотивую учнів до індивідуальної роботи, самоосвіти.
Я і мої учні постійно вдосконалюємося. Учні – на предметних олімпіадах на Міжнародному конкурсі “Flex”, у роботі над проектами та в діяльності євроклубу «YES». Я – на конференціях та навчально-методичних семінарах. Наприклад, Cambridge English “Innovation in English Language Teaching” (м.Чернівці, 2014); IATEFL Ukraine (м. Київ, 2015) та ін. Перебуваю у постійному пошуку нових ідей і методик – уже 5 років беру участь у літніх та зимових школах для вчителів, організованими Британською Радою в Україні і мовною школою «Сова».
П’ять років я працюю тренером British Council Summer/Winter Schools. Це дає мені унікальну можливість перевірити власні ідеї і почути думки колег. Досвід роботи тренером у команді – безцінний у виконанні мною обов’язків голови методичного об’єднання вчителів іноземної мови гімназії.
Зробити навчальний процес ефективнішим та ефектнішим, допомагати вчителеві та учневі – мета моїх посібників “English Starter” (навчальний посібник для учнів першого класу); “English 1”, “English 2” та “English 3” (методичні посібники для вчителя); “English Test Book 5” та “English Test Book 6” (збірники тестів з англійської мови для загальноосвітніх навчальних закладів); «Застосування інформаційних технологій та мережі Інтернет на уроках іноземних мов» (методичний посібник).
У кожної людини є «внутрішній двигун» : життєва енергія, воля, внутрішня сила, характер, – те, що змушує людину діяти. Мій «внутрішній двигун» запускається одним дотиком руки моєї донечки Марічки. Вона допомагає мені зрозуміти дітей нового покоління, знайти шлях до їхнього світу, сприймати їх такими, якими вони є. Підтримка рідних і друзів додають мені впевненості і віри в себе, у свою мету.
Подорожуючи різними країнами, я усвідомила: жити треба там, де виросла твоя душа, і працювати треба так, щоб бути у злагоді із собою – бути хорошою матір’ю, учителем-професіоналом, щирою християнкою, гідною патріоткою своєї держави.